Boyunluklar

SÜNGER BOYUNLUK

Boyun kireçlenmelerinde ve boyun ağrılarının hafif vakalarında kullanılır. Boyun bölgesine sıcak destek sağlayarak kasların gevşek kalmasını sağlar. Çalışırken, araba kullanırken ya da kitap okurken rahatlıkla kullanılır.

NELSON BOYUNLUK

Servikal disk hernisi, servikal kas zorlanması/spazmları, postoperatif, boyundaki yapısal bozukluklarda kullanılır. Boyun bölgesindeki artiküler yapı ve kasları destekler, ısı ve proprioseptif etki sağlar, boyun hareketlerini ön-arka yönde kısmen limitler.

ÇENELİKLİ BOYUNLUK

Servikal bölge desteği ve stabilizasyonu sağlar. Fleksiyonu kısıtlamak için çeneyi içine alır. Plastikten üretilmiştir. Etrafi suni deri ile kaplanmıştır. Çenenenin anatomik yapısına uyumlu foam pedi vardır. Servikal bölge desteği ve stabilizasyonu sağlar. Fleksiyonu kısıtlamak için çeneyi içine alır.

PHILADELPHIA BOYUNLUK

Ayrıntılar Boyun kırıklarında, servikal dejenerasyonlarda ve travmalarda, ameliyat sonrası kullanılır. Servikal bölgeyi nötral pozisyonda tutarak hiperextansiyon ve fleksiyona gitmesini önler.

Korseler

LUMBOSTAD KORSE (32 CM)

Bel fıtığında, Lumbago ve siyatik ağrılarında kullanılır. Ayrıca beli destekleyerek vücut ağırlığının bel bölgesine olan basıncını azaltır.

LUMBOSAKRAL (26 CM)

Bel fıtığında, Lumbago ve siyatik ağrılarında kullanılır.

KARIN KORSESİ

Pamuklu kumaştan üretilmiştir. Üstün malzeme içeriği uygun hava sirkülasyonunu sağlar, teri önler. Esnek yapısı ile batın bölgesine istenilen desteği verir. Cırtlarla istenilen sıkılıkta ayarlanabilir. Günlük hayatta hareket ile gelişen  acı hissini azaltır, hastaya güven ve rahatlık hissi verir. Kıyafet altına rahatlıkla giyilebilir.

YÜN KORSE

Eklem bölgelerinde, romatizmal durumlarda, böbrek ağrılarında, artrit, siyatik, lumbago, kolitlerde ve gastritis olanlara tavsiye edilir. Hareketli sporlarda, uzun yol soförlerine ve motosiklet kullananlarda yanlış hareketlerden dolayı oluşabilecek ağrıların engellenmesine yardımcı olur. Üstün örgü teknolojisi sayesinde, üretilen korseler vücudu bölgesel olarak sarar ve şekil vermesine yardımcı olur. Uygun her türlü kıyafetinizle konforlu bir kullanım sağlar.

Very useful for elderly people, for workers exposed to bad weather conditions or also for sportspeople.

DİK DURUŞ KORSESİ

Duruş bozukluklarının düzeltilmesine ve vücudun dik durmasına yardımcı olur.

DEVE TÜYÜ KORSE

Hakiki deve yününden üretilmiştir. Bel,karın ve böbreklerin sıcak tutulmasında, adale spazmlarında ve romatizmal ve siyatik ağrılarında kullanılır.

GÖĞÜS KORSESİ

Göğüs kafesinin açıldığı tüm ameliyatlardan ve göğüs travmalarından sonra kullanılır. Göğüs kemiği kırıklarında göğüs kafesinin sabitlenmesine yardımcı olur.

DORSOLUMBAR KORSE

Bel fıtığı, omurga kaymalarında, Omurganın şekil bozukluklarında,dorso lumbar support akut ve kronik lumbago, skolyoz, kifoz ve omurga kırıklarında  kullanılır. Lomber ve torasik omurgada ki hafif derece kırıkların tedavisinde hiperekstansiyon amaçlı kullanılır.

HAMİLE KORSESİ

Doğum öncesi düşük yapma ihtimalinin azaltılmasına yardımcı olur.Gebeliğe bağlı bel ağrılarını azaltır.Doğum sonrası sarkma ve deformasyonları önlemeye yardımcı olur.

Tekstil Destek Ürünleri

KOL ASKISI

Kolu istenen pozisyonda fikse ederek immobilizasyonu sağlar. Kol kırık ve çıkıklarından sonra rehabilitasyon amaçlı kullanılır. El-bilek, dirsek ve omuz rahatsızlıklarında tedaviye yardımcı olarak kullanılır.

VELPO BANDAJI

Hemerus kırıklarında, omuz çıkmalarında kolun ve omuzun sabit tutulmasında yardımcı olur. Yetişkin ve pediatrik olarak iki bedeni bulunur.

KALVİKULA BANDAJI 

Köprücük kemiği ve omuz kırıklarında, omuzun geriye çekilmesi ve stabil kalması için kullanılır. Duruş bozukluklarının düzeltilmesine ve vücudun dik durmasına yardımcı olur.

OMUZ DESTEĞİ

Omuz ve üst kolun stabilizasyonunu sağlar. Isı ve kompresyon sağlayarak ağrının minimize edilmesine yardımcı olur, iyileşme sürecini hızlandırır.

DİRSEK DESTEĞİ

Tenisçi dirseği sendromu ve epikondilit tedavisinde kullanılır. Ürünün iki tarafında yer alan ergonomik silikon destekler gerekli basıncın verilmesine yardımcı olur.

EPIKONDİLİT BANDI 

Sportif faaliyet sırasında ve sonrasında koruma amaçlı,.ısı ve kompresyon amaçlı, travmaya karşı koruma amaçlı kullanılır.Dirsekteki travmalarda(tenisçi dirseği), patolojik bulgularda, ameliyat sonrasında, iyileşme döneminde, epikondilit iltihaplanması, enflamasyon, dirsekteki belirli bağların gevşemesi ve yetersizliğinde özellikle spor yaparken ve işte kullanılabilir.

EL BİLEK BANDAJI

El incinmesi, burkulması ve alçı sonrası el bileğini istirahate almak ve romatizmal ağrıları gidermek maksatıyla kullanılır.El ve bileğin natural pozisyonda kalmasını sağlar.

BTP EL BİLEK ATELİ 

Karpal bilek sendromu, el incinmesi, burkulması ve alçı sonrası el bileğini istirahate almak ve romatizmal ağrıları gidermek için kullanılır. El ve bileğin doğal pozisyonda kalmasını sağlar.

BAŞPARMAK ATELİ

Başta dequarvein sendromu olmak üzere eklem irritasyonlarında, başparmak ligament laksitesinde koruma amaçlı kullanılır. Sıcaklık ve kompresyon sağlar.

ÜST BALDIRLIK

Kas gerilmelerinde, üst baldırın ağrılı durumlarında,spor aktiviteleri sırasında ve sonrasında koruma amaçlı,sıcaklık ve kompresyon sağlamak amaçlı kullanılır.

PAETLLA TENDON BANDAJI 

Patella femoral ağrı patellar tendon strap (band) Quadriceps tendonuna baskı uygulayarak diz ekleminin desteklenmesini sağlar.

ALT BALDIRLIK 

Lif kopmaları ve zedelenmeleri, kas gerilmeleri ve alt baldırın ağrılı olduğu durumlarda kullanılır. Isı ve kompresyon etkisi sağlayarak dolaşımın artmasına yardımcı olur. Çeşitli spor aktivitelerinde koruma ve destek amaçlı kullanılır.

AYAK BİLEĞİ DESTEĞİ

Burkulma ve gerilmelere, küçük kırıklar sonrası eklem enfeksiyonları ve kireçlenmelerinde, yaralanma sonrası ödemde kompresyon amaçlı, stabilizasyon ve koruma amaçlı kullanılır.Isı ve destek sağlarken acıyı azaltır, kan dolaşımını arttırır.

DEVE TÜYÜ DİZLİK

Hakiki deve yününden üretilmiştir. Dizin sıcak tutulmasında, adale spazmlarında ve romatizmal ağrılarında kullanılır.

TERMAL TAYT

İç kısmındaki polar sayesinde sıcak tutan, kalın, soğuk kış aylarında tercih edilen, yumuşak dokulu bir içliktir.

LIGAMENT DES. PATELLA ÖRME DİZLİK 

Kas menşeli diz ağrılarında, diz sakatlanmalarında kırkırdak ve doku zedelenmelerinde ve romatizmal durumlarda tedaviye destek amaçlı kullanılır.

ELASTİK DİZLİK

Postartroskopi ve postoperatif durumlar dahil tüm enflamasyon ve kronik dejeneratif eklem hastalıkları, osteoartirit ve artritte kullanılır.

YÜN DİZLİK

Yüksek sıcaklıkta terapi özelliğine sahiptir. Dizi sıcak tutar.

ÖRME AYAK BİLEKLİĞİ

Esnekliği yüksek, hava geçirgen ve kompresif özelliğe sahip örme kumaştan imal edilmiştir.

GECE ATELİ  

Halluks vargus problemlerinde ; ayak parmak ucunu dışa doğru tutmak için ve ameliyat sonrası tedavi sürecinde kullanılır.

Varis Çorapları

DİZALTI VARİS ÇORABI

Ayak rahatlığı için optimum giyim konforu.
Modaya uygun çizgili dizayna sahiptir.
Açık ve kapalı burun mevcuttur.
Sağlamlaştırılmış topuk.
Gün boyunca giyilebilir.
Yüksek kaliteli hammaddelerden üretilmiştir.
Kolay giyilebilme ve çıkarılabilme özelliğine sahiptir.
İsteğe bağlı olarak pamuk iplikle üretilebilir.
Geniş ölçü aralığına sahiptir.

DİZÜSTÜ VARİS ÇORABI

Ayak rahatlığı için optimum giyim konforu.
Modaya uygun çizgili dizayna sahiptir.
Açık ve kapalı burun mevcuttur.
Sağlamlaştırılmış topuk.
Gün boyunca giyilebilir.
Yüksek kaliteli hammaddelerden üretilmiştir.
Kolay giyilebilme ve çıkarılabilme özelliğine sahiptir.
İsteğe bağlı olarak pamuk iplikle üretilebilir.
Geniş ölçü aralığına sahiptir.

KÜLOTLU VARİS ÇORABI

Ayak rahatlığı için optimum giyim konforu.
Modaya uygun çizgili dizayna sahiptir.
Açık ve kapalı burun mevcuttur.
Sağlamlaştırılmış topuk.
Gün boyunca giyilebilir.
Yüksek kaliteli hammaddelerden üretilmiştir.
Kolay giyilebilme ve çıkarılabilme özelliğine sahiptir.
İsteğe bağlı olarak pamuk iplikle üretilebilir.
Geniş ölçü aralığına sahiptir.